Joga dla kobiet w ciąży*

Dla kobiet ciężarnych dostępne są następujące formy ćwiczeń:

– sesje indywidualne dla kobiet w ciąży,
(Numer tel do fizjoterapeutki Uli Kamińskiej: 501 586 220 lub sms o treści:
„Proszę o kontakt w sprawie sesji dla kobiet w ciąży”.

– joga relaksująca,
Nasz grafik

– joga korekcyjna dla początkujących.
Nasz grafik

Uczestnicząc w zajęciach, kobiety uczą się uważnego, dobrego kontaktu z własnym ciałem, podlegającym w okresie ciąży intensywnym zmianom. Zgłębiają tajniki świadomego oddechu, przygotowującego do przyjścia dziecka na świat, wyciszania głowy i relaksu ciała.

Ćwiczenia łagodzą bóle kręgosłupa, wzmacniają mięśnie dna miednicy i brzucha, które podczas ciąży zostają nadwyrężone, oraz zmniejszają obrzęki nóg, rąk i kostek.

Ponadto pomagają utrzymać prawidłowe napięcie i elastyczność mięśni, dbać o prawidłową postawę ciała. Przyczyniają się do szybszego powrotu kobiety do formy sprzed porodu.

Ćwiczenia wpływają na ciało i ducha, oswajają z ciążą, ze zmieniającą się sylwetką, pokazują w przyjazny dla kobiety sposób, jak dbać o siebie przed porodem i po porodzie. Pomagają spokojnie oczekiwać maleństwa, a potem cieszyć się z nowego etapu życia.

Zapraszamy na zajęcia przyszłe i świeżo upieczone mamy:)

Grafik

Happy pregnant woman doing exercise on the grass*Kobiety w ciąży zobowiązane są do uzyskania zgody lekarza prowadzącego na ćwiczenie jogi oraz zgłoszenia ciąży osobie prowadzącej zajęcia.