Masaż

Masaż to jeden z najskuteczniejszych, a zarazem jeden z najprzyjemniejszych sposobów na uwolnienie się od stresu, niepokoju i napięcia. Przynosi ulgę bolącemu ciału i uspokaja umysł, przez co korzystnie wpływa na stan zdrowia i nastrój. Pełne rozluźnienie i doświadczenie głębokiego relaksu pomaga z radością przyjmować od życia to, co najlepsze. Masaż leczniczy jest metodą leczenia fizykalnego, która wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu ruchów (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, roztrząsania, wałkowania), których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu chorobom. Masaż jest również integralną częścią odnowy biologicznej. Na podstawie badań i obserwacji stwierdzono, ze masaż leczniczy jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania dolegliwości narządu ruchu.
Zabiegi – wykonywane zarówno całościowo, jak i na poszczególne partie ciała – działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a także na układ krążenia, układ nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, narządy wewnętrzne.

Jeśli już znasz uzdrawiającą moc masażu, nie musimy Cię przekonywać do odwiedzenia naszego klubu. Tych, którzy jeszcze nie przekonali się o tym, ile ulgi i zadowolenia może przynieść ten rodzaj terapii, zapewniamy, że u nas się nie zawiodą.

Warto przyjść – skorzystasz na tym Ty i Twoje otoczenie.
Wybierz rodzaj masażu najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom.

Masażystka, z którą możesz się umówić:
URSZULA KAMIŃSKA – fizjoterapeutka (tel. 501 586 220)

Czas 40 – 90 min. (cennik)

s32jtuu2

Masaż relaksacyjny – kojące odprężenie.

Jest to delikatny masaż pozwalający osiągnąć stan głębokiego relaksu. Dzięki spokojnym, łagodnym, rytmicznym ruchom wykonywanym przez masażystę uspokoisz duszę i ciało. Masaż ten ma przede wszystkim zastosowanie przy redukcji stresu. Jego celem jest zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego odprężenia. Szczególnie jest przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym. Wykonuje się go na całe ciało lub na wybrane partie.
Pełne rozluźnienie mięśni, będące efektem masażu, wpływa na sferę emocjonalną, z której wypływa jasność i harmonia twojej świadomości. Uwalniając się od przeszłych napięć zakodowanych w mięśniach i innych tkankach, doświadczysz niezapomnianego uczucia lekkości i błogości.
Czas 40 – 90 min. (cennik)

Drenaż limfatyczny

Zadaniem drenażu limfatycznego jest polepszenie krążenia krwi i limfy, co usprawnia funkcjonowanie organizmu. Polega na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych, co umożliwia napływ świeżej, bogatej w tlen krwi tętniczej. Takie działanie przyczynia się do szybszego usuwania toksyn z organizmu. Masaż ten stosuje się w prewencji chorób wynikających z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Zabieg drenażu ma działanie ogólnoustrojowe: przywraca równowagę wodno-elektrolitową w przestrzeniach międzykomórkowych i nie pozwala na gromadzenie się złogów. Ponadto drenaż odżywia i dotlenia organizm. Po zabiegu można spodziewać się uczucia lekkości, odprężenia i ożywienia. Można też zaobserwować spadek wagi. Poprzez lepsze ukrwienie nogi będą cieplejsze, a skóra dotleniona i lepiej odżywiona.

Wskazania do zabiegu: uczucie ciężkości nóg, zaburzenia krążenia obwodowego, zimne stopy, niewydolność żylna, obrzęki, zaburzenia troficzne skóry, otyłość, po mastektomii.

FOT-Ula gabinet 2
MASAŻE I ZABIEGI AYURVEDYJSKIE

BEATA DARDAS – psycholog, terapeuta ayurwedy (umów się na masaż: tel. 691 511 386)

Abhyanga – oczyszczająca terapia całego ciała z zastosowaniem ciepłego oleju sezamowego, kokosowego i innych indywidualnie dobranych; z dodatkiem ziół i naturalnych olejków eterycznych. Wspomaga i wspiera układ krwionośny, limfatyczny, hormonalny i nerwowy. Usuwa
z ciała toksyny, łagodzi sztywność stawów, tonizuje mięśnie, zwiększa odporność i siły witalne
organizmu, równoważy system nerwowy.

Marma – jest formą akupresury i akupunktury. Znajduje zastosowanie w zmniejszaniu poziomu stresu, wspomaga leczenie nerwic, depresji, zaburzeń psychosomatycznych, usuwa blokady emocjonalne. Marma oznacza „ukryty punkt” – spotykają się w nim kanały przepływu energii życia. Dotykanie tych punktów powoduje odblokowanie narządów wewnętrznych i siły witalne zaczynają krążyć bez przeszkód. Jest antidotum na osłabienie i wyczerpanie. W subtelny sposób scala osobę na wielu płaszczyznach. Może wprowadzić organizm w naturalny stan kontemplacji.

Ayurwedyjski masaż pleców – połączony z masażem stóp dla osób prowadzących siedzący tryb życia i narażonych na duże obciążenia kręgosłupa.

Craniosacral therapy (terapia czaszkowo-krzyżowa) – ma na celu regulację przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego i normalizację ciśnienia śródczaszkowego. Wywiera wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Najważniejsze wskazania: bóle głowy, zmęczenie i nerwobóle, zaburzenia snu, nadpobudliwość. Po traumach fizycznych i emocjonalnych.

MASAŻ DŹWIĘKIEM

AGNIESZKA CZUBAK (umów się na masaż, tel. 501 571 526)

Każda komórka w ciele wydaje dźwięk. Poszczególne części ciała posiadają swoje wzorce harmoniczne (wibrację) – może to być harmoniczny wzorzec serca, płuc, wątroby, nerek, mięśni, kości, nerwu. Te wzorce są obecnie odczytywane, mierzone i mogą być „wgrywane” do organizmu i pojedynczej struktury. Komórki mogą być pobudzane i stymulowane przez dźwięk i muzykę.

Większość osób żyje obecnie bardzo „szybko”, są ciągle zapracowane, zmęczone, w ciągłym stresie. Potrzebujemy odpoczynku i wytchnienia. Niestety, często nawet nie wiemy, jak to osiągnąć. Doskonałym sposobem na zaznanie głębokiego relaksu jest masaż dźwiękiem mis tybetańskich.

Przekonaj się, że przyniesie ukojenie i dla Twojego ciała i umysłu. Bogate dźwięki mis zabiorą Cię w głąb siebie, stymulując wszelkie siły twórcze i wspierając wewnętrzną harmonię.

FOT-Ula gabinet 1