Masaż

Masaż to jeden z najskuteczniejszych, a zarazem jeden z najprzyjemniejszych sposobów na uwolnienie się od stresu, niepokoju i napięcia. Przynosi ulgę bolącemu ciału i uspokaja umysł, przez co korzystnie wpływa na stan zdrowia i nastrój. Pełne rozluźnienie i doświadczenie głębokiego relaksu pomaga z radością przyjmować od życia to, co najlepsze. Masaż leczniczy jest metodą leczenia fizykalnego, która wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu ruchów (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, roztrząsania, wałkowania), których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu chorobom. Masaż jest również integralną częścią odnowy biologicznej. Na podstawie badań i obserwacji stwierdzono, ze masaż leczniczy jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania dolegliwości narządu ruchu.

Zabiegi – wykonywane zarówno całościowo, jak i na poszczególne partie ciała – działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a także na układ krążenia, układ nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, narządy wewnętrzne.Jeśli już znasz uzdrawiającą moc masażu, nie musimy Cię przekonywać do odwiedzenia naszego klubu. Tych, którzy jeszcze nie przekonali się o tym, ile ulgi i zadowolenia może przynieść ten rodzaj terapii, zapewniamy, że u nas się nie zawiodą.Warto przyjść – skorzystasz na tym Ty i Twoje otoczenie.
Wybierz rodzaj masażu najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom.
Czas 40 – 90 min. (cennik)

Masażystka, z którą możesz się umówić:
URSZULA KAMIŃSKA – fizjoterapeutka (tel. 501 586 220

 

FOT-Ula gabinet 2
Drenaż limfatyczny
Zadaniem drenażu limfatycznego jest polepszenie krążenia krwi i limfy, co usprawnia funkcjonowanie organizmu. Polega na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych, co umożliwia napływ świeżej, bogatej w tlen krwi tętniczej. Takie działanie przyczynia się do szybszego usuwania toksyn z organizmu. Masaż ten stosuje się w prewencji chorób wynikających z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Zabieg drenażu ma działanie ogólnoustrojowe: przywraca równowagę wodno-elektrolitową w przestrzeniach międzykomórkowych i nie pozwala na gromadzenie się złogów. Ponadto drenaż odżywia i dotlenia organizm. Po zabiegu można spodziewać się uczucia lekkości, odprężenia i ożywienia. Można też zaobserwować spadek wagi. Poprzez lepsze ukrwienie nogi będą cieplejsze, a skóra dotleniona i lepiej odżywiona.

Wskazania do zabiegu: uczucie ciężkości nóg, zaburzenia krążenia obwodowego, zimne stopy, niewydolność żylna, obrzęki, zaburzenia troficzne skóry, otyłość, po mastektomii.

Masaż relaksacyjnykojące odprężenie
Jest to delikatny masaż pozwalający osiągnąć stan głębokiego relaksu. Dzięki spokojnym, łagodnym, rytmicznym ruchom wykonywanym przez masażystę uspokoisz duszę i ciało. Masaż ten ma przede wszystkim zastosowanie przy redukcji stresu. Jego celem jest zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego odprężenia. Szczególnie jest przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym. Wykonuje się go na całe ciało lub na wybrane partie.
Pełne rozluźnienie mięśni, będące efektem masażu, wpływa na sferę emocjonalną, z której wypływa jasność i harmonia twojej świadomości. Uwalniając się od przeszłych napięć zakodowanych w mięśniach i innych tkankach, doświadczysz niezapomnianego uczucia lekkości i błogości.

Masaż powięziowy – terapia tkanek głębokich
To forma wyjątkowo precyzyjnej manualnej pracy z ciałem, nacelowanej na konkretną warstwę zablokowanej tkanki miękkiej w celu zlikwidowania utrzymujących się napięć w ciele. Ruch terapeuty wykonywany jest bardzo powoli z odpowiednio dobraną siłą nacisku. Dodatkowo pacjent często proszony jest o czynne wspomaganie ruchu dla lepszego czucia i integracji ze zmianą. Terapia zmienia strukturę oraz ruchomość tkanek, zmniejsza ból, poprawia jakość ruchu, uczy prawidłowych wzorców ruchowych i nawyków postawy.

Zapraszamy również na:

Indywidualne sesje jogi
Indywidualne sesje dla sportowców
Indywidualne sesje ćwiczeń leczniczych