Masaż

Masaż to jeden z najskuteczniejszych, a zarazem jeden z najprzyjemniejszych sposobów na uwolnienie się od stresu, niepokoju i napięcia. Przynosi ulgę bolącemu ciału i uspokaja umysł, przez co korzystnie wpływa na stan zdrowia i nastrój. Pełne rozluźnienie i doświadczenie głębokiego relaksu pomaga z radością przyjmować od życia to, co najlepsze. Masaż leczniczy jest metodą leczenia fizykalnego, która wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu ruchów (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, roztrząsania, wałkowania), których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu chorobom. Masaż jest również integralną częścią odnowy biologicznej. Na podstawie badań i obserwacji stwierdzono, ze masaż leczniczy jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania dolegliwości narządu ruchu.
Zabiegi – wykonywane zarówno całościowo, jak i na poszczególne partie ciała – działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a także na układ krążenia, układ nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, narządy wewnętrzne.Jeśli już znasz uzdrawiającą moc masażu, nie musimy Cię przekonywać do odwiedzenia naszego klubu. Tych, którzy jeszcze nie przekonali się o tym, ile ulgi i zadowolenia może przynieść ten rodzaj terapii, zapewniamy, że u nas się nie zawiodą.

Warto przyjść – skorzystasz na tym Ty i Twoje otoczenie.
Wybierz rodzaj masażu najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom.

Masażystka, z którą możesz się umówić:
URSZULA KAMIŃSKA – fizjoterapeutka (tel. 501 586 220)

Czas 40 – 90 min. (cennik)

 

FOT-Ula gabinet 2

Drenaż limfatyczny

Zadaniem drenażu limfatycznego jest polepszenie krążenia krwi i limfy, co usprawnia funkcjonowanie organizmu. Polega na mechanicznym przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych, co umożliwia napływ świeżej, bogatej w tlen krwi tętniczej. Takie działanie przyczynia się do szybszego usuwania toksyn z organizmu. Masaż ten stosuje się w prewencji chorób wynikających z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Zabieg drenażu ma działanie ogólnoustrojowe: przywraca równowagę wodno-elektrolitową w przestrzeniach międzykomórkowych i nie pozwala na gromadzenie się złogów. Ponadto drenaż odżywia i dotlenia organizm. Po zabiegu można spodziewać się uczucia lekkości, odprężenia i ożywienia. Można też zaobserwować spadek wagi. Poprzez lepsze ukrwienie nogi będą cieplejsze, a skóra dotleniona i lepiej odżywiona.
Wskazania do zabiegu: uczucie ciężkości nóg, zaburzenia krążenia obwodowego, zimne stopy, niewydolność żylna, obrzęki, zaburzenia troficzne skóry, otyłość, po mastektomii.

Masaż relaksacyjny – kojące odprężenie.

Jest to delikatny masaż pozwalający osiągnąć stan głębokiego relaksu. Dzięki spokojnym, łagodnym, rytmicznym ruchom wykonywanym przez masażystę uspokoisz duszę i ciało. Masaż ten ma przede wszystkim zastosowanie przy redukcji stresu. Jego celem jest zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego odprężenia. Szczególnie jest przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym. Wykonuje się go na całe ciało lub na wybrane partie.
Pełne rozluźnienie mięśni, będące efektem masażu, wpływa na sferę emocjonalną, z której wypływa jasność i harmonia twojej świadomości. Uwalniając się od przeszłych napięć zakodowanych w mięśniach i innych tkankach, doświadczysz niezapomnianego uczucia lekkości i błogości.
Czas 40 – 90 min. (cennik)

Zapraszamy również na:

Indywidualne sesje jogi

Indywidualne sesje dla sportowców
 
Indywidualne sesje ćwiczeń leczniczych